Liczba 3 milionów pasażerów osiągnięta!

Do Wrocławia dnia 14 listopada, przed godziną 12:00, przyleciał trzymilionowy pasażer. Był nim pan Karol, podróżujący z Meksyku, przez paryskie lotnisko na Dolny Śląsk.

Wrocławskie lotnisko nigdy jeszcze nie zdołało osiągnąć tylu podróżnych w jednym roku — dlatego jest to wydarzenie historyczne dla tego miejsca. Bogatsza sieć połączeń — tych tradycyjnych jak i niskobudżetowych — przyciągną coraz więcej nowych pasażerów. Ponadregionalne znaczenie lotniska zaczyna rosnąć.

Ciekawym faktem na temat wrocławskiego lotnika jest to, że do końca października 2018 obsłużyło tyle samo pasażerów co w całym roku 2017. Zaś symboliczną liczbę 3 milionów pasażerów po raz pierwszy przekroczyło w połowie listopada.

Jak sam prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś mówił — liczby te doskonale obrazują, jak szybko rozwija się port. Nie są one jednak przypadkowe, ponieważ pokazują długoterminowe prognozy, a liczba podróżujących z roku na rok jest coraz większa.

Przewiduje się, że liczba wszystkich pasażerów w 2018 dobije do ok. 3,28 milionów. Oznacza to wzrost o 15 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Fot.: Maciej Lulko, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons