Symulator lotu

Symulatory lotu to specjalne urządzenia zaprogramowane w taki sposób, aby maksymalnie precyzyjnie oddawać obraz z kabiny konkretnego statku powietrznego.

Zakres ich działania obejmuje wszystkie układy mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. Innymi słowy: symulator lotu to maszyna imitująca wszystkie elementy prawdziwego lotu w przestworzach. Wykorzystywana jest zarówno do celów rozrywkowych, jak i szkoleniowych (w trakcie praktycznych części szkoleń pilotażowych).

W naszym serwisie przeczytasz więcej o tych niezwykłych urządzeniach, jakimi są symulatory lotu. Jeśli przygotowujesz się do szkolenia na pilota lub planujesz odbyć sesję w symulatorze, nasza strona jest miejscem dla Ciebie. Zdobędziesz tu rozległą wiedzę z zakresu dobrych nawyków pilotażowych i umiejętności sterowania maszyną. Informacje te z pewnością pomogą ci w przygotowaniach do każdego kursu, na który się zdecydujesz.

SYMULATORY LOTU – JAK PRZEBIEGA LOT?

Przebieg lotu w symulatorze uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju maszyny, jaką imituje dane urządzenie. Są jednak pewne elementy wspólne, które możemy wyróżnić.

Zanim symulator lotu zostanie udostępniony, niezbędny jest wstęp teoretyczny i zapoznanie się z kokpitem. Przedstawiane są także różne scenariusze lotu. Podczas ćwiczenia w kabinie znajduje się instruktor, który zajmuje najczęściej miejsce drugiego pilota. Symulatory wyposażone są w niezwykle profesjonalne ekrany, narzędzia i mechanizmy. Dzięki temu pilot może poczuć się w 100% tak, jak za sterami prawdziwej maszyny. Symulator lotu umożliwia wykonywanie wielu manewrów: obejmowania licznych tras lotu, lądowania w różnych warunkach, opanowywania turbulencji czy ponownego podchodzenia do lądowania. Czas trwania sesji zależy od wybranego symulatora.

SYMULATORY LOTU – KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ?

Symulator lotu to doskonałe urządzenie zarówno dla amatorów lotnictwa, początkujących pilotów, jak i zaawansowanych profesjonalistów. Nawet najbardziej doświadczeni piloci regularnie ćwiczą swoje umiejętności za pomocą symulatorów.

Te niezwykle rozbudowane maszyny umożliwiają bowiem wychwycenie wielu błędów i opanowanie nowych manewrów. Symulator lotu to także doskonała rozrywka dla wszystkich osób, które są ciekawe emocji i wrażeń, jakie towarzyszą pilotom statków powietrznych. Jeśli z kolei marzysz o wyrobieniu własnej licencji na pilota, ale przed zapisem na szkolenie chcesz choć trochę poznać specyfikę pracy pilota, symulator lotów będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

SYMULATOR LOTU CENA

Jeśli chodzi o koszty skorzystania z tak niezwykłego urządzenia, jakim jest symulator lotu, cena jest relatywnie niska i zaczyna się już od 100 złotych za jedną sesję.

Jeśli chcesz odbyć lot w celach rozrywkowych, musisz liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli jesteś w trakcie odbywania kursu pilotażowego. Wówczas korzystanie z symulatora jest wliczone w cenę szkolenia i stanowi ważny element praktycznej części kursu.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego serwisu, który powstał z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z niekomercyjnym lataniem!