Licencja PPL

Licencja PPL to certyfikat pilota turystycznego samolotowego, dzięki któremu możliwe jest niekomercyjne (niezarobkowe) wykonywanie czynności pilota dowódcy lub drugiego pilota. Umożliwia ona również przejmowanie steru małej,  jednosilnikowej maszyny o masie startowej sięgającej 5700kg. Licencja PPL to doskonały początek przygody z lotnictwem lub interesującej pasji, jaką są podróże w przestworzach.

W naszym serwisie znajdziesz szereg wartościowych informacji na temat wszelkiego rodzaju szkoleń i kursów lotniczych. Jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie – posiadamy gruntowną wiedzę oraz przeszło 10 lat doświadczenia, dzięki czemu treści na naszej stronie są merytoryczne i pomocne dla każdego, kto rozważa wyrobienie licencji PPL.

JAK ZDOBYĆ LICENCJĘ PPL?

O licencję PPL może starać się każdy, kto ukończył 16. rok życia, posiada niezbędne orzeczenia lekarskie i gotowy jest na przyswojenie dużej ilości wiedzy. To bez dwóch zdań prestiżowe uprawnienie, które jest dużym atutem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Aby je zdobyć, należy odbyć stosowny kurs, który składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i trwa najczęściej od 140 do 1800 godzin. W jego zakres wchodzą m.in. takie przedmioty, jak prawo lotnicze, meteorologia, łączność, zasady lotu, procedury operacyjne, ogólna wiedza o samolotach, nawigacja czy wykonywanie i planowanie lotu.

Część praktyczna zakłada ćwiczenia na specjalnym symulatorze lotów, kilkadziesiąt godzin lotów z instruktorem oraz około 10 godzin samodzielnego latania. W tej części kursu kandydaci uczą się m.in. podstawowego pilotażu w strefie, lotów po kręgu, startu samolotu, lądowania, lotów według przyrządów oraz postępowania w sytuacjach uznawanych za niebezpieczne. Po opanowaniu wszystkich zagadnień kandydat przystępuje do wewnętrznego egzaminu, a po jego zaliczeniu wydawana jest licencja PPL, która pozwala na samodzielne  i niekomercyjne prowadzenie statków powietrznych turystycznych.

Warto dodać, że po zdobyciu licencji PPL możliwe jest dalsze rozwijanie swoich lotniczych umiejętności i odbywanie kolejnych kursów, np. na śmigłowce czy przeloty nocne.

W naszym serwisie znajdziesz szczegółowe informacje na temat licencji PPL, dzięki czemu będziesz w stanie odpowiednio przygotować się do odbycia kursu. Zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu dobrych nawyków pilotażowych i umiejętności sterowania maszyną. Informacje te z pewnością pomogą ci w przygotowaniach do szkolenia, którego efektem będzie własna licencja PPL.

LICENCJA PPL CENNIK

Jeśli chodzi o cenę za certyfikat, jakim jest licencja PPL, koszty uzależnione są przede wszystkim od wybranego aeroklubu lub placówki szkoleniowej.

Licencja PPL nie należy do najtańszych uprawnień – trzeba liczyć się z kosztami przekraczającymi 20 tysięcy złotych. Fakt ten wynika m.in. z eksploatacji drogich maszyn podczas odbywania szkoleń praktycznych, jak i dużego zaangażowania specjalistów, którzy odpowiedzialni są za przekazywanie wiedzy teoretycznej. Warto także pamiętać, że turystyczne licencje pilota nie uprawniają do czerpania korzyści materialnych z odbywanych lotów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego serwisu, który powstał z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z niekomercyjnym lataniem!