Licencja pilota śmigłowca

Śmigłowce to wyjątkowe maszyny, które budzą ogrom fascynacji. Osoby, które chcą zdobyć stosowną licencję na pilota śmigłowca, muszą liczyć się z koniecznością przyswojenia dużej ilości wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej.

Licencja na pilota helikoptera jest dostępna dla każdego śmiałka, który ma ukończone 16 lat i posiada odpowiednie badania lekarskie. Zalicza się do nich pozytywną opinię laryngologa oraz okulisty, dobre wyniki badań EKG, moczu oraz morfologii. Brak wymienionych badań uniemożliwia samodzielne pilotowanie śmigłowca. Co ważne, pierwszy samodzielny lot śmigłowcem można odbyć dopiero w wieku 17 lat, jednak szkolenia można rozpocząć rok wcześniej.

W naszym serwisie znajdziesz szereg wartościowych informacji na temat wszelkiego rodzaju szkoleń i kursów lotniczych. Jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie – posiadamy gruntowną wiedzę oraz przeszło 10 lat doświadczenia, dzięki czemu treści na naszej stronie są merytoryczne i pomocne dla każdego, kto rozważa wyrobienie własnej licencji na pilota śmigłowca.

LICENCJE PILOTA ŚMIGŁOWCA – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Licencja na pilota śmigłowca umożliwia wykonywanie samodzielnych lotów (w celach niezarobkowych) helikopterami. Trzeba pamiętać, że uzyskanie uprawnień wiąże się z koniecznością zdania stosownego egzaminu organizowanego przez właściwe komórki Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Zanim zatem zdecydujesz się na egzamin, warto odbyć wcześniej stosowne szkolenia przygotowawcze i poszerzyć nieco swoją wiedzę teoretyczną z zakresu budowy helikopterów oraz ich specyfiki. Dobrym pomysłem jest również odbycie tzw. lotu poznawczego na miejscu pasażera. Tego typu loty ogólnodostępne są praktycznie w każdym mieście. Dzięki temu przekonasz się, czy licencja na pilota śmigłowca to rzeczywiście coś dla Ciebie. Będziesz mieć również okazję przyjrzeć się czynnościom wykonywanym przez pilota w trakcie startu, lotu i lądowania maszyny.

LICENCJA NA PILOTA ŚMIGŁOWCA – CZY CIĘŻKO JĄ ZDOBYĆ?

Licencje pilota śmigłowca to niezwykle prestiżowe uprawnienia, które bez wątpienia na każdym zrobią duże wrażenie. Uzyskanie tego typu uprawnień wiąże się z odbyciem odpowiedniego szkolenia, które zakłada praktykę oraz teorię.

Czas trwania kursu uzależniony jest przede wszystkim od warunków pogodowych oraz dyspozycyjności kandydata. Jeśli nie wystąpią żadne komplikacje, licencje pilota helikoptera można zdobyć już w 2 miesiące. Wiele zależy także od wybranego wariantu szkolenia. Licencja na pilota śmigłowca wydawana jest po opanowaniu wszystkich niezbędnych zagadnień oraz zdaniu egzaminów.

LICENCJA NA PILOTA CENNIK

Jeśli chodzi o cenę za poszczególne licencje pilota śmigłowca, koszty uzależnione są od wybranego kursu i przebiegu całego szkolenia.

Licencja pilota helikoptera nie należy do najtańszych uprawnień – trzeba liczyć się z kosztami przekraczającymi nawet 25 tysięcy złotych. Jeśli interesuje Cię tylko podstawowa licencja pilota śmigłowca, cena będzie z pewnością niższa. Uzupełniające i rozszerzające licencje to natomiast wyższe koszty. Fakt ten wynika m.in. z eksploatacji drogich maszyn podczas odbywania szkoleń praktycznych, jak i dużego zaangażowania specjalistów, którzy odpowiedzialni są za przekazywanie wiedzy teoretycznej. Warto także pamiętać, że turystyczne licencje pilota śmigłowca nie uprawniają do czerpania korzyści materialnych z odbywanych lotów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego serwisu, który powstał z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z niekomercyjnym lataniem!