Kurs na drona

UPRAWNIENIA NA DRON

Kurs na operatora drona umożliwia zdobycie potrzebnej licencji, a właściwie certyfikatu, który jest potwierdzeniem posiadania odpowiednich kwalifikacji do wykonywania lotów za pomocą drona.

Jest on niezbędny w sytuacji, gdy chcesz wykonywać loty w bliskiej odległości osób postronnych zgodnie z przepisami obowiązującymi od 31.12.2020 roku. Jeśli zatem chcesz dokonywać samodzielnej oceny bezpiecznej odległości od innych osób w trakcie latania dronem, musisz zdobyć stosowne uprawnienia na dron. Ich brak pozwala na wykonywanie lotów wyłącznie w kategorii otwartej, a więc mocno ograniczonej. W jakich konkretnie sytuacjach potrzebne są uprawnienia na drony? Między innymi podczas świadczenia usług fotograficznych, monitorowania danego terenu z powietrza, filmowania czy wykonywania lotów badawczych.

KURS NA OPERATORA DRONA

W naszym serwisie znajdziesz szereg wartościowych informacji dotyczących kursów na drony i różnego rodzaju szkoleń lotniczych.

Jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie – posiadamy gruntowną wiedzę oraz przeszło 10 lat doświadczenia, dzięki czemu treści na naszej stronie są merytoryczne i pomocne dla każdego, kto rozważa rozpoczęcie starań i uprawnienia na drony. Obserwując naszą witrynę, będziesz w stanie odpowiednio przygotować się do odbycia wybranego szkolenia. Zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu dobrych nawyków pilotażowych i umiejętności sterowania urządzeniem. Informacje te z pewnością pomogą ci w przygotowaniach do tak istotnego wydarzenia, jakim jest kurs na dron.

KURS NA DRONY – RODZAJE SZKOLEŃ

Obecnie uprawnienia na dron zdobywane są zgodnie z szeregiem unijnych przepisów i krajowych scenariuszy wykonywania lotów.

W naszym kraju możemy wyróżnić ich aż 9: NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-04, NSTS-05, NSTS-06, NSTS-07, NSTS-08, NSTS-09.  Możemy podzielić je na dwie kategorie: wykonywanie lotów w zasięgu wzroku (VLOS) oraz wykonywanie lotów w zasięgu wzroku i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Kurs na drona VLOS (ang. Visual Line of Sight) umożliwia latanie dronem z zachowaniem bezpiecznej odległości od osób postronnych i właściwego oznakowania pilota oraz maszyny (pilot musi posiadać kamizelkę, a dron specjalną kartę identyfikacyjną). Kurs kończy się egzaminem, a w efekcie otrzymaniem uprawnienia na dron z możliwością samodzielnego oceniania wspomnianej odległości.

Kurs na drona BVLOS (ang. Beyond Visual Line of Sight) umożliwia latanie dronem w zasięgu raz poza zasięgiem wzroku, o ile zostanie zachowana odpowiednia odległość i oznakowanie. Podobnie jak w przypadku kursu VLOS, szkolenie kończy się egzaminem i otrzymaniem uprawnienia na drony.

KURS NA DRONA CENA

Jeśli chodzi o cenę za kursy na operatora drona, koszty uzależnione są przede wszystkim od wybranego operatora szkolenia i stopnia rozbudowania kursu.

Cena za uprawnienia na drona zaczyna się już od kilkuset złotych. Najlepsze kursy kosztują nawet kilka tys. złotych i umożliwiają przyśpieszone otrzymanie stosownego certyfikatu. Zawierają także wiele przydatnych materiałów e-learningowych, ćwiczenia z instruktorem, wynajem urządzenia i dostęp do specjalnej platformy szkoleniowej.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego serwisu, który powstał z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z lataniem dronami!