Podsumowanie roku 2021 przez LOT

LOT poinformował, że w roku 2021 utrzymał wysoką pozycję w segmencie cargo i umocnił pozycję w turystycznych przewozach.

Pomimo przewidywań ekspertów rynek lotniczych przewozów nie odbudował się tak, jak pod koniec roku 2020 – wszystko przez kolejne warianty koronawirusa oraz niepewność podróżujących. Jednak LOT rozszerzając swoją działalność w segmencie wakacyjnych podróży przy współpracy z biurami podróży, zrealizował cztery razy więcej tych podróży niż w roku poprzedzającym. LOT był liderem na rynku Polskim w przewozach towarowych.

Przewoźnik w sumie wykonał ponad 54 tysiące operacji na 151 trasach, odwiedził 109 portów lotniczych i przewiózł niemal 4,2 miliona podróżnych, wykonując w tym czasie 80 milionów kilometrów.

Rok 2021 był również czasem wprowadzenia udogodnień dla pasażerów. Na przykład na podróżujących Boeingami 737 czekał bezprzewodowy system rozrywki pokładowej, nowa oferta posiłków dla klasy ekonomicznej. Dodatkowo strona internetowa została zaktualizowana, dzięki czemu zamówienie usług dodatkowych jest wygodniejsze i szybsze.

Fot.: BriYYZ from Toronto, Canada, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons