Cztery miliony pasażerów!

Katowice Airport dnia 3 października 2018 roku obsłużonych został czteromilionowy pasażer! Był to pierwszy raz w historii. Pani Beata Lewandowska miała zaszczyt być tą osobą. Podróżowała ona na pokładzie Boeinga 737-800 z Pyrzowic do Riwierzy Tureckiej na wakacje.

Dla czteromilionowego pasażera przygotowano prezenty. Pani Beta otrzymała voucher ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które zarządza Katowice Airport. Umożliwiał on na bezpłatne skorzystanie z saloników business lounge, z parkingu czy przejścia fasttrack. Dodatkowo biuro podróży Rainbow Tours podarowało bon wakacyjny na kwotę 6 000 zł! Można było wykorzystać go na zakup biletu na lot czarterowy, który mieli w swojej ofercie, bądź na zakup dowolnie wybranej imprezy turystycznej. Do prezentów dołączył się również Chopin Airport Development — właściciel Hotelu Moxy Katowice Airport — który to podarował voucher na weekendowy nocleg dla dwóch osób.

W 2005 roku odnotowano pierwszego milionowego pasażera w Katowice Airport, w 2008 roku dwumilionowego, a w 2015 trzymilionowego. Te dane pokazują, w jak szybkim tempie rośnie ruch pasażerki  w Pyrzowicach.

Rok 2018 ma być najlepszym rokiem w historii portu. Ponad 4,8 miliona pasażerów skorzystało z siatki połączeń, która obejmuje 130 tras i 31 państw na czterech kontynentach. Katowice Airport w przyszłym roku obsłuży ponad 5 milionów podróżnych.

Fot.: Frees, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons