Radom lotniczą stolicą Polski ? – Kurs na pilota

Jak podaje Urząd Miejski w Radomiu porozumienie w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu zostało podpisane. Impreza organizowana w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dla upamiętnienia 100-lecia utworzenia lotnictwa wojskowego odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Stronami porozumienia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Gmina Miasta Radomia, Port Lotniczy Radom S.A., Wodociągi Miejskie w Radomiu oraz Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych.

Po raz kolejny w ostatni weekend sierpnia nasze miasto stanie się lotniczą stolicą Polski. Udowaniamy, że radomskie niebo jest najlepszym miejscem do organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczy Air Show. Dziękuję za ponowny wybór naszego miasta. To dla Radomia i jego mieszkańców bardzo ważna impreza. Zapewniam, że tak jak zawsze będziemy przygotowani perfekcyjnie. Wierzę, że pokazy będą wielkim sukcesem promocyjnym miasta. Nie zapominamy też o naszych gościach. Szykujemy dla nich dodatkowe atrakcje. Serdecznie zapraszam wszystkich do Radomia 25 i 26 sierpnia – mówi dla lokalny mediów prezydent Radosław Witkowski.

Za organizację samych pokazów będzie odpowiadała strona wojskowa.

Udział w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show potwierdziło już 20 państw. Widzowie będą mogli podziwiać w sumie około 120 samolotów. Do Radomia przyleci także 12 zespołów akrobacyjnych, w tym cztery latające na samolotach wojskowych. Będą to Frecce TriColori, Midnight Hawks, Patrouille de France oraz Patrulla Aguila. To elita lotnictwa europejskiego – zapowiada płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show.

Źródło i foto: UM Radom