Przygotowania do sezonu letniego w Lublinie

Wakacyjne siatki połączeń są już opracowywane przez Port Lotniczy Lublin. Ze Świdnika, jak już wiadomo, dolecieć będzie można na przykład do: Turcji, Bułgarii czy Chorwacji, a częstotliwość lotów nad Morze Bałtyckie ma zostać zwiększona.

Okres wakacyjny zawsze charakteryzuje się wzmożonym ruchem pasażerskim, więc mimo że okres zimowy trwa jeszcze w najlepsze, lotniska nie mogą doczekać się już okresu wakacyjnego. Siatka połączeń z Lublina będzie bardzo bogata, dlatego pasażerowie spragnieni słońca będą mieli z czego wybierać. Najpopularniejsze miejsca polskich wczasowiczów będą na porządku dziennym, mowa oczywiście o Chorwacji, Turcji i Bułgarii.

Trasy do bułgarskiego Burgas i chorwackiego Splitu były jedynie formalnością, ponieważ w ubiegłych latach również cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto loty czarterowe wracają do Świdnika po wieloletniej przerwie. Jest to na przykład rejs do tureckiej Antalyi realizowany za pośrednictwem Coral Travel i TUI.

Morze Bałtyckie również znajdzie się w ofercie lotniska w Lublinie. Trwają rozmowy z LOT o zwiększenie częstotliwości połączeń do Gdańska oraz o wydłużenie okresu ich realizacji.

Z Lublina będzie też możliwość, aby polecieć do Oslo, Londynu, Warszawy, Doncaster czy Dublina.