“Lotnisko przyjazne rodzinie” – akcja Portu Lotniczego Rzeszów

Celem programu “Lotnisko przyjazne rodzinie”, które uruchomił Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka” jest zmniejszenie stresu rodziców i zwiększenie frajdy dla najmłodszych. Akcja skierowana jest głównie dla rodzin z małymi dziećmi. Obejmuje ona udogodnienia na ścieżce pasażera oraz liczne atrakcje, które mają zachęcić do korzystania regularnie z lotniska.

Pierwszym etapem programu było wydzielenie specjalnych, szerszych niż normalnie miejsc parkingowych dla rodzin z dziećmi. Przy kontroli dokumentów, kontroli bezpieczeństwa czy odprawy biletowo-bagażowej mogą one liczyć na pierwszeństwo.

Najmłodsi znajdą nowe menu w punktach gastronomicznych, a pokoje dla rodziców i dzieci zostały doposażone. Ponadto lotnisko przygotowało dla najmłodszych opaski-niezgubki, na których rodzicie zapisać, mogą dane kontaktowe, które są pomocne w razie zaginięcia pociechy. Dla osób, które częściej podróżują samolotami z Jasionki w ramach programu “Mały podróżnik” przygotowane zostały specjalne nagrody. Zachęcić ma to rodziny do częstszego korzystania z lotniska.

Cała akcja “Lotnisko przyjazne rodzinie” oznaczone jest kolorowym znakiem graficznym.

Marszałek województwa podkarpackiego podkreślił, że takie działania powinny być wzorem dla innych obiektów takich jak dworce autobusowe czy kolejowe.

Fot.: Michalooo24, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons