3. Plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych CUMULUSY 2017 – Kurs na pilota

Z ogromną radością informujemy o starcie 3. Plebiscytu na 10. najlepszych

polskich sportowców lotniczych

CUMULUSY 2017

17 lutego 2018 roku  – to wyjątkowa data w kalendarzu. Tego dnia odbędzie się bowiem wielka gala 3. Plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych „Cumulusy 2017”

połączona z promocją filmu Dywizjon 303. Wcześniej, bo 3 lutego 2017 roku, w Barze Aviator, w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, zapraszamy na Cumulusy 2017 Open Day

podczas którego zostaną wręczone nominacje dla finałowej „15” plebiscytu. Podczas tego wydarzenia będzie okazja, by spotkać się z animatorami polskiego życia lotniczego – fotografami lotniczymi, sportowcami, ludźmi mającymi na koncie niezwykłe lotnicze wyczyny.

Zapraszamy wszystkich uczestników społeczności lotniczej do aktywnego udziału w zgłaszaniu wybranych kandydatów do udziału w plebiscycie, głosowaniu na nich, a także do licznego przybycia na Cumulusy 2017 Open Day.

„Cumulusy” – zasady:

– od 1 stycznia 2018 na stronie www.cumulusy.pl  można zgłaszać zawodników do udziału w plebiscycie – Kapituła przyznaje punkty za osiągnięcia sportowe w 2017 roku i tym samym nominuje max 30 zawodników lub/i załóg.

– głosowanie smsowe na Nominowanych wyłania 10. Finalistów, którzy zostają ogłoszeni 3 lutego 2018 podczas Cumulusy 2017 Open Day w Airport Hotel Okęcie.

– końcowy etap to głosowanie na 10 Finalistów.

Gala Finałowa 17 lutego 2018 w Airport Hotel Okęcie  www.airporthotel.pl , podczas której zostaną ogłoszone ostateczne wyniki, a laureaci odbiorą statuetki i nagrody.

3. Gala Plebiscytu „Cumulusy” odbywać się będzie w roku przypadającym na 100-lecie lotnictwa polskiego. Dlatego zaplanowaliśmy jej wyjątkową edycję, podczas której współczesne sukcesy będą przeplatać się z sukcesami legend polskiego lotnictwa. Stąd obecność filmu Dywizjon 303.

Uczestnikami gali będą więc twórcy filmu i aktorzy odtwarzający główne role, m.in. Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Anna Prus.

Konferansjerzy Gali Finałowej: Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka

Podobnie, jak w latach ubiegłych, wystąpiliśmy do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki z prośbą o objęcie patronatem honorowym naszego wydarzenia, a do Kapituły Plebiscytu zaprosiliśmy Jerzego Makulę, Paulinę Chylewską  i Macieja Stroińskiego.

Patronat medialny: 

Rzeczpospolita, Radio Kolor, dlapilota.pl, samoloty.pl, Polish Aviators, Przegląd Lotniczy, aviation24.pl, TVP Sport, Polsat Sport, Polsat News, Radio Zet, Superexpress